Yeditepe Üniversitesini tanıyalım


344729

 

Yeditepe Üniversitesi, İstanbul’da eğitim veren, İstanbul Eğitim ve Kültür Vakfı (İSTEK Vakfı) tarafından 4142 sayılı yasa ile 1996 yılında kurulmuş bir üniversitedir.

Yeditepe Üniversi lisans eğitimini 12 fakülte, 1 Yabancı Diller Yüksekokulu, 1 Meslek Yüksekokulu’nda 60 değişik programda yürütmektedir. Yüksek lisans düzeyinde ise Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Eğitim Bilimleri, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi ve Sağlık Bilimleri alanında eğitim vermektedir.
Üniversitenin rektörlüğünü ise Prof. Dr. Nurcan Baç yapmaktadır.

 

Fakülteler Enstitüler
Diş Hekimliği Fakültesi
Eczacılık Fakültesi
Eğitim Fakültesi
Fen ve Edebiyat Fakültesi
Hukuk Fakültesi
İletişim Fakültesi
Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi
Sağlık Bilimleri Fakültesi
Ticari Bilimler Fakültesi
Tıp Fakültesi
Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü
Biyoteknoloji Bölümü
Eğitim Bilimleri Enstitüsü
Fen Bilimleri Enstitüsü
Sağlık Bilimleri Enstitüsü
Sosyal Bilimler Enstitüsü

 

 

Öğrenim Ücretleri

Bölümler Ücretler
Diş Hekimliği Fakültesi
Tıp Fakültesi
Mühendislik – Mimarlık Fakültesi
Eczacılık Fakültesi
Güzel Sanatlar Fakültesi
Fen Edebiyat Fakültesi
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Ticari Bilimler Fakültesi
İletişim Fakültesi
Hukuk Fakültesi
Eğitim Fakültesi
Yabancı Dil Hazırlık Programı
Sağlık Bilimleri Fakültesi
37.500 TL
32.500 TL
24.000 TL
28.000 TL
18.000 TL
19.500 TL
19.500 TL
19.500 TL
19.500 TL
22.500 TL
13.000 TL
19.500 TL
15.000 TL

Burslar

Yerleştirildiği programın puan türünde Hazırlık sınıfı ve normal öğretim süresi boyunca;

İlk100’e giren öğrencilere her yıl 8 ay süreyle ayda1,000,00 TL
İlk500’e giren öğrencilere her yıl 8 ay süreyle ayda750,00 TL
İlk1000’e giren öğrencilere her yıl 8 ay süreyle ayda500,00 TL
İlk2000’e giren öğrencilere her yıl 8 ay süreyleayda 250,00 TL
İlk5000’e giren öğrencilere her yıl 8 ay süreyleayda 100,00 TL burs veriliyor.

Burslu kontenjanlara yerleştirilen öğrencilerin bursları öğrenim süresi sonuna kadar disiplin cezası almadıkları taktirde hiçbir şekilde kesilmiyor…

ÜCRETSİZ YURT OLANAKLARI

Yerleştirildiği programın puan türünde ilk 5000’e,
Eczacılık Fakültesi, Hukuk Fakültesi ve Tıp Fakültesi’ne ilk 10.000,
Mühendislik – Mimarlık Fakültesinin herhangi bir programına ilk 15.000 içine girip yerleşen öğrencilere ücretsiz yurtta kalma, yurt hakkını kullanmak istemeyen öğrencilere ücretsiz ulaşım olanağı sağlanıyor. Ayrıca bu öğrenciler üniversitenin sosyal tesislerindeki spor olanaklarından ücretsiz yararlanabiliyor.

LİSANSÜSTÜ EĞİTİM OLANAKLARI

İlgili puan türünde ilk 10.000’e girip yerleşen öğrencilere üniversitenin protokol imzaladığı Amerika, Kanada ve Avrupa üniversitelerindeki öğrenci uluslararası değişim programlarına öncelikli olarak bir yarıyıl katılım imkanı tanınıyor. Ayrıca öğrenciler yerleştiği programın birinci, ikinci veya üçüncüsü olarak mezun olursa üniversitenin lisansüstü programlarında burslu okuma imkânı elde ediyor.
Hukuk Fakültesinin başarı burslu kontenjanına yerleştirilen ilk 3 öğrenciye, bu olanakların yanı sıra, kabul koşullarını sağlamaları halinde, Brüksel’de yüksek lisans (LL.M) yapma imkânı sağlanıyor.

ÜNİVERSİTE İÇİ BURSLAR

Yeditepe Üniversitesine yerleşip en az bir öğretim yılı kayıtlı olduğu programa devam eden ve bu süre sonunda genel not ortalaması 4,00 üzerinden en az 3,00 olanlar için de cazip imkanlar var. Bu öğrenciler bir yarıyılın alınması gereken tüm derslerini alır ve yıl esası uygulanan programlarda bütünlemeye kalmaksızın ilgili yarıyılda sınıflarında dönem birincisi olurlarsa bir sonraki eğitim yılı ücretinin % 75’ini burs olarak veriliyor. Dönem ikincisi olanlara  % 50’si, dönem üçüncülerine de %25 burs veriliyor.

SPORCU BURSU

Sporcu bursu, Rektörlükçe oluşturulan Spor Komisyonu tarafından Yürütme Kurulunun uygun bulduğu alanlarda üniversite spor takımlarına kabul edilen ve ilgi duyulan ferdi sporda üniversite adına milli yarışlara katılan öğrencilere tanınıyor.  Öğrencilere kayıt oldukları eğitim-öğretim dönemine ilişkin ücretin % 50’si oranında burs veriliyor. Burs süresi Yabancı Dil Hazırlık Okulu süresini de kapsıyor.

İNDİRİMLER

Uluslararası Bakalorya (IB) diploması toplam not ortalaması 32 ve üstü, Abitur diploması toplam not ortalaması  2 veya daha iyi olan burssuz kontenjanlara yerleştirilen öğrencilere,  IB ve Abitur Destek Bursu kapsamında, ödemeleri gereken öğretim ücretinden %25 indirim
İstek Vakfı Okulları’nın Liselerinde en az 3 yıl okuyup diploma alanların öğretim ücreti eğitim ücretlerinin %75’i, İstek Vakfı kuruluşları ile Üniversitenin kadrolu çalışanlarının çocuklarının öğretim ücreti ise eğitim ücretlerin %50’sidir.

Ulaşım

Yeditepe Üniversitesi 26 Ağustos Yerleşimi İstanbul’un merkezi Ataşehir’de, ulaşım açısından son derece kolay bir güzergah üzerinde yer almaktadır. Kadıköy, Bostancı, Taksim vb. merkezlerden toplu taşıma araçları kullanarak rahatlıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Kadıköy, Üsküdar ve Küçükyalı’dan İETT otobüsleri ile, Kadıköy, Bostancı, Kartal ve Küçükyalı’dan hatlı minibüslerle Üniversiteye ulaşma imkanı vardır. Ayrıca isteyen öğrenciler Üniversite Servis Filosunun hizmetlerinden de yararlanabilirler.

Servis Müdürlüğü:

Üniversitemizin düzenli servis hizmetini de veren İSTEK A.Ş., 1992 yılından itibaren İSTEK Vakfı Okulları ve 1996 senesinden itibaren de Yeditepe Üniversitesi öğrenci ve personeline servis hizmeti vermektedir.

Misyonu, hizmet verdiği öğrenci ve personelin ihtiyaç ve beklentilerini doğru ve tam anlamak, onları güvenli ve konforlu sağlıklı ve hijyenik ortamlarda taşımak, yeni ve teknolojik üstünlüğü olan araçlarla değişen ve gelişen teknolojiyi kullanarak taşımacılık yapmak, araçların periyodik bakımlarını ve sürekli kontrollerini yaparak olası arızaları sıfıra indirmek, uygun iletişim teknolojileri kullanarak araçların konumu hakkında bilgi sahibi olmak, çalışanların eğitimini ve memnuniyetini, bununla birlikte hizmet kalitesinin sürekliliğini sağlamak ve olası her olumsuz duruma karşı, uygun çözümler geliştirmektir..

Toplam 450 araçla hizmet vermektedir. 350 araçlık bir minibüs filosu İSTEK Vakfı Okulları, 100 araçlık midibüs filosu da Yeditepe Üniversitesi öğrenci ve personeli için çalışmaktadır.

İstanbul’da şu an için Çatalca, Silivri, Şile ve Sultanbeyli ilçeleri dışındaki tüm ilçelerden, Üniversitemize öğrenci taşınmaktadır. Üniversitemize belirli semtlerden 08:00 – 12:00  arasında kampüse geliş (saat başı),  12:00 – 19:00 (saat başı) arasında da kampüsten dönüş öğrenci servis hizmeti verilmektedir.
Ayrıca, 26 Ağustos Yerleşimi içinde saat 08:00-23:00 arasında, 5 adet ring servisi de hizmet vermektedir.

Üniversite hakkında detaylı bilgi için…

www.yeditepe.edu.tr

Santral: (0216) 578 00 00 (pbx)
Fax: (0216) 578 02 99

İnönü Mah. Kayışdağı Cad. 26 Ağustos Yerleşimi 34755 Ataşehir – İstanbul

Bir cavab yazın

Sistemə daxil olmaq üçün məlumatlarınızı daxil edin və ya ikonlardan birinə tıklayın:

WordPress.com Loqosu

WordPress.com hesabınızdan istifadə edərək şərh edirsinz. Çıxış / Dəyişdir )

Twitter rəsmi

Twitter hesabınızdan istifadə edərək şərh edirsinz. Çıxış / Dəyişdir )

Facebook fotosu

Facebook hesabınızdan istifadə edərək şərh edirsinz. Çıxış / Dəyişdir )

Google+ foto

Google+ hesabınızdan istifadə edərək şərh edirsinz. Çıxış / Dəyişdir )

%s qoşulma