ANKARA ATILIM ÜNIVERSITESI


C18

Atılım Üniversitesi, 1996 yılında Atılım Vakfı tarafından kurulan bir vakıf üniversitesidir…

Tarihçe

Atılım Üniversitesi’nin amacı; bilgi çağının gerektirdiği evrensel “bilgiye ulaşım” ve “bilgi kullanım” yeteneklerine sahip, mesleki konularda bilgili ve deneyimli, araştırmacı, dinamik, ülke sorunlarına duyarlı, takım çalışmasını seven, mesleklerinde ve iş dünyasında başarılı, rekabetten korkmayan, uluslararası çevrelerle yakından ilişkili, sanatsal, kültürel ve tarihsel değerlerimize sahip çıkan, çevre korumasına duyarlı insanlar yetiştirmektir.

Yerleşim
250.000m2 alan üzerinde kurulmuş olan Atılım Üniversitesi 25.000m2 kapalı alana sahiptir. Üniversitenin Ankara’dan uzaklığı 20km’dir.

Dili
İngilizce

Adres:
Atılım Üniversitesi
Kızılcaşar Köyü
06836 İncek Gölbaşı Ankara /Türkiye

Telefon:
+90 (312) 586 80 00

Fakülteler ve Bölümler

Fen Edebiyat Fakültesi
Matematik Bölümü
İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü
Mütercim Tecümanlık Bölümü

Mühendislik Fakültesi
İnşaat Mühendisliği Bölümü
Bilgisayar Mühendisliği Bölümü
Elektrik- Elektronik Mühendisliği Bölümü
Endüstri Mühendisliği Bölümü
Mekatronik Mühendisliği Bölümü
Üretim Mühendisliği Bölümü

İşletme Fakültesi
İşletme Bölümü
İktisat Bölümü
Halkla İlişkiler
Uluslararası İlişkiler
Turizm İşletmeciliği
Türkçe İşletme

Yemek
Üniversite öğrencilerine eğitimlerini olabildiğince rahat sürdürmeleri için seçkin yemek alternatifler sunmaktadır. Kampüste bir restaurant bir de kafeterya bulunmaktadır.
Restorantın toplam kapasitesi 750 kişidir. Hafta içi her gün 8.30-16.30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Her gün 8-10 çeşit et ve sebze yemeklerine ilave olarak pide, döner ve ızgara çeşitleri de bulunmaktadır. Fast-food kafeteryanın toplam kapasitesi 275 kişidir. Hafta içi her gün 11.30 – 16:30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Hamburger, cheese burger, chickenburger, soğuk sandviç, kumpir ve tost çeşitleri bulunmaktadır.

Sağlık
Atılım Üniversitesi öğrenci ve personeline hizmet vermek üzere çalışmalar yürüten revirde, 1 doktor ve 1 hemşire sürekli olarak görev yapmaktadır.

Öğrenci Yurtları
Atılım Üniversitesi’ni Ankara dışından kazanıp gelen öğrencilerin kalacak yer sorunları kayıt bürosunun sunduğu çeşitli alternatiflerle çözülmektedir. Ankara’da yer alan yurtlar arasında öğrencilere en uygun seçenekler sunulup onlara yardımcı olunmaktadır.
Kampüs dahilinde öğrencilere yurt olanağı sağlamak için çalışmalar yapılmaktadır.

Spor İmkanları
Atılım Üniversitesinde spor faaliyetlerine büyük önem verilmektedir. Spor Müdürlüğü öğrencilere deneyimli antrenörler nezaretinde basketbol, tenis, satranç, futbol, masa tenisi, step, bisiklet dallrında hizmetler sunmaktadır. Ayrıca, öğrenciler Üniversitenin kampüsünde ve üniversiteler arası düzenlenen spor turnuvalarına katılma olanağı bulmaktadır.
Önümüzdeki yıllarda Atılım Üniversitesi Spor Klübünün kurulması planlanmaktadır. Bu sayede öğrenciler daha çok sportif turnuvalara katılma imkanı bulacaktır.

Kültürel ve Sosyal Olanaklar
Üniversite, öğrencilerin bölümleri konusunda her türlü ihtiyaçlarını karşılayacak geniş bir kütüphaneye sahiptir. Ayrıca okulda Doğa Sporları Klübünden, Futbol Takımları topluluklarına; Yazarlar Klübünden, Tiyatro klüplerine kadar her türlü öğrenci aktiviteleri de mevcuttur.

Ulaşım
Atılım Üniversitesi Yerleşkesi, Ankara’nın yeni ve gözde yaşam alanlarından İncek Köyü yakınlarında kuruludur. Kent merkezine 20 km, çevre yoluna 6 km uzaklıktaki yerleşkeye, şehirdeki belli noktalardan hareket eden servis araçlarıyla ulaşmak mümkündür. Ayrıca toplu taşım araçları ve özel araçlarla da yerleşkeye gelmek mümkündür. Servis araçları Tunus ve Sıhhıye’den belirli saatlerde kalkıp önceden belirlenmiş güzergahlardan üniversiteye ulaşmak mümkündür.

Burslar 
Atılım Üniversitesi’nde başarıyı teşvik etmek, ödüllendirmek amacıyla Onur bursu, Başarı Bursu, Teşvik Bursu adları altında çeşitli burs olanakları sağlanmaktadır. Ayrıca ÖSYM’ye bildirilen öğrenci kontenjanlarına göre tespit edilen burslar da vardır. Yüksek Onur Bursu için ÖSS sonucuna göre Türkiye genelinde ilk 300 kişi arasında olmak, Başarı Bursu için ÖSS sonucuna göre Türkiye genelinde ilk 300- 1500 arasında olmak gerekiyor Teşvik Bursu ise maddi durumu iyi olmadığı için öğretim ücretini ödemekte güçlük çeken öğrencilerin, yüksek öğrenimlerine devam etmelerini sağlamak ve başarılarını arttırmak amacıyla verilmektedir. ÖSYM kılavuzunda ilan edilen burslu kontenjanlardan birini kazanan öğrenciler ek kontenjan burslarından yararlanmakta olup, bu öğrenciler ilk yıl öğretim ücretinden muaf tutulurlar

Advertisements

Bir cavab yazın

Sistemə daxil olmaq üçün məlumatlarınızı daxil edin və ya ikonlardan birinə tıklayın:

WordPress.com Loqosu

WordPress.com hesabınızdan istifadə edərək şərh edirsinz. Çıxış /  Dəyişdir )

Google+ foto

Google+ hesabınızdan istifadə edərək şərh edirsinz. Çıxış /  Dəyişdir )

Twitter rəsmi

Twitter hesabınızdan istifadə edərək şərh edirsinz. Çıxış /  Dəyişdir )

Facebook fotosu

Facebook hesabınızdan istifadə edərək şərh edirsinz. Çıxış /  Dəyişdir )

w

%s qoşulma