BURSA ULUDAĞ ÜNIVERSITESI


images (3)

Uludağ Üniversitesi; 11 fakülte, 1 yüksekokul, 12 meslek yüksekokulu, 1 Konservatuvarı, 3 enstitü, 11 araştırma merkezi ve 6 bölümü bünyesinde barındıran Türkiye’ nin önde gelen üniversitelerindendir…

 

Kuruluş :1982
Adresi: Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü. Görükle Kampüsü Bursa
Bulunduğu Şehir: Bursa
Mail Adresi: oidb@uludag.edu.tr
Tel: 0(224) 442 80 06
Öğrenci Sayısı: 36 500
Eğitim Dili: Türkçe
Üniversite Türü: Devlet Üniversitesi

Uludağ Üniversitesi; 11 fakülte, 1 yüksekokul, 12 meslek yüksekokulu, 1 Konservatuar, 3 enstitü, 11 araştırma merkezi ve 6 bölümü bünyesinde barındıran Türkiye’ nin önde gelen üniversitelerindendir. Üniversiteye bağlı kurumların büyük bir bölümü, ayni zamanda rektörlük binasını da içinde bulunduran,şehir merkezine 18 km. uzaklıktaki Görükle kampüsü ile Yalova yolu üzerinde bulunan Ali Osman Sönmez kampüslerinden bulunmaktadır.

Üniversitenin öğrencilere sunduğu imkanlar:

Barınma ve Beslenme:

Öğrenciler üniversite nin Bursa ve Görükle kampüslerinde bulunan, Kredi ve Yurtlar Kurumunun yurtlarından yararlanabilirler.Ayrıca Uludağ Üniversitesi Güçlendirme Vakfının yurtları da belirli sayıda öğrenciye ekonomik barınma olanağı sağlamaktadır.Bütün bunların yansıra Bursa, Görükle ve diğer yüksek okulların bulunduğu ilçelerde öğrencilerin barınabileceği özel yurtlar mevcuttur.
Üniversite kampüslerindeki yemekhaneler, bütün öğrenciler için hesaplı yemek yiyebilecekleri ilk adrestir.Bunun yanında kampüslerdeki kafeteryalardan da bu amaca yönelik istifade edilebilmektedir.

Kütüphane ve Teknoloji:

Üniversite, yeni kütüphane binasında, modern imkanlarla çağdaş bir çalışma ortamı sunmaktadır.Birçok uluslararası ve Türkçe süreli yayın yine üniversite aracılığıyla takip edilebilmektedir.Ayrıca modern teknolojik altyapısıyla öğrencilerin ihtiyacı olan bilgisayar ve İnternet ağına ve alt yapısına sahiptir.

Sağlık:

Sağlık hizmetleri üniversitenin Mediko-Sosyal birimi tarafından verilmektedir.İlk tedavileri burada yapılan öğrenciler, gerekli görülürse üniversitenin Sağlık Uygulama ve Araştırma merkezi Hastanesine sevk edilirler.İlaçlar ise anlaşmalı eczanelerden temin edilebilir.Bütün bu hizmetler cüzi bir ücret karşılığında verilmektedir.

Sosyal Etkinlikler:

Üniversite bünyesinde, öğrencilerin değişik sporları yapmalarına olanak tanıyan birçok spor tesisi mevcuttur.Değişik kollarda faaliyet gösteren sosyal etkinliklerde öğrencilerin katilimi mümkündür.

Ulaşım:

Üniversite kampüsleri şehir merkezinde olmamakla beraber, öğrenciler için ulaşım problemi yoktur.Kampüslere servis araçları ve toplu taşıma araçlarıyla ulaşılabilmektedir.

 

Advertisements

Bir cavab yazın

Sistemə daxil olmaq üçün məlumatlarınızı daxil edin və ya ikonlardan birinə tıklayın:

WordPress.com Loqosu

WordPress.com hesabınızdan istifadə edərək şərh edirsinz. Çıxış /  Dəyişdir )

Google+ foto

Google+ hesabınızdan istifadə edərək şərh edirsinz. Çıxış /  Dəyişdir )

Twitter rəsmi

Twitter hesabınızdan istifadə edərək şərh edirsinz. Çıxış /  Dəyişdir )

Facebook fotosu

Facebook hesabınızdan istifadə edərək şərh edirsinz. Çıxış /  Dəyişdir )

w

%s qoşulma